Το Ειδικό Σχολείο Καλαμάτας στο ΜΕΘ

Την Τετάρτη, 7 Μαρτίου 2018 ομάδα μαθητών του σχολείου μας παρακολούθησε τη θεατρική παράσταση της παιδικής σκηνής του ΜΕΘ,  ‘’Ο παπουτσωμένος γάτος’’ στο αμφιθέατρο της Φιλαρμονικής Καλαμάτας.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε από καρδιάς τους ανθρώπους του ΜΕΘ και ιδιαίτερα τον πρόεδρο Γ. Παντελόπουλο, καθώς με δική τους  πρωτοβουλία προγραμματίστηκε ξεχωριστή πρωινή παράσταση για τους μικρούς μαθητές μας.

Επίσης, με αφορμή αυτή την επίσκεψή μας,  θελήσαμε οι μαθητές μας να εξοικειωθούν και με την μετακίνηση εντός της πόλης με την αστική συγκοινωνία και γι΄ αυτό ζητήσαμε και τη συνδρομή του Αστικού ΚΤΕΛ Καλαμάτας, που με αμεσότητα στάθηκε δίπλα μας σε αυτή  την προσπάθεια και τους ευχαριστούμε θερμά.

Οι μαθητές μας απόλαυσαν ιδιαίτερα αυτή την εμπειρία και είμαστε έτοιμοι για την επόμενη απόδραση από το σχολείο.