Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας

Την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας , η Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας.

Οι μαθητές μας , τραγούδησαν , έπαιξαν θέατρο , στόλισαν το Χριστουγεννιάτικο δέντρο, πήραν τα δώρα τους από τον Άγιο Βασίλη και έλαβαν το θερμότερο χειροκρότημα του κοινού. Να σημειώσουμε πως στην εκδηλωσή μας ανάμεσα σε πλήθος φίλων , γονέων και εθελοντών του σχολείου μας, παρευρέθηκε εκπρόσωπος του σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Μεσσηνίας , ο αντιδήμαρχος του Δήμου Καλαμάτας, κος Μπουζιάνης, ο προιστάμενος του ΚΕΔΔΥ Μεσσηνίας, κος Σαραβελάκης και εκπρόσωπος του 9ου Συντάγματος Πεζικού.Τέλος, στη γιορτή μας παρευρέθηκαν ο  πρόεδρος του σωματείου εργαζομένων Καρέλια , κος Ξενογιάννης Δ. μαζί με το μέλος του Δ.Σ. ,κο Λύρα Π. , που μέσω του Αγίου Βασίλη τους προσέφεραν στα παιδιά μας τα δώρα που τα ίδια είχαν ζητήσει με γράμμα τους προς τον Άγιο. Τους ευχαριστούμε πάρα πολύ και ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα σε όλους!