Γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς

DSC04131_Easy-Resize.com DSC04100_Easy-Resize.com DSC04115_Easy-Resize.com

Μια ακόμα σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της. Οι μικροί μας μαθητές με πολύ χαρούμενη διάθεση και έπειτα από επίμονη προσπάθεια, τόσο δική τους όσο και των εκπαιδευτικών παρουσίασαν την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2017, μια υπέροχη γιορτή με θέμα τον Ελληνικό Κινηματογράφο. Τα παιδιά έλαβαν το θερμό χειροκρότημα όλων των παρευρισκομένων. Από την εκδήλωση δεν έλειψε και η συγκίνηση καθώς δόθηκαν από τον Διευθυντή και εκπροσώπους του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, αναμνηστικά στους μαθητές που αποφοιτούν παρέα με τις καλύτερες ευχές μας. Ιδιαίτερες ευχαριστίες θα θέλαμε να δώσουμε στον κ. Διευθυντή Α/θμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας που πάντα με τη διακριτική του στάση στηρίζει κάθε προσπάθεια του σχολείου μας.

Ευχόμαστε καλό καλοκαίρι και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για τον επόμενο Σεπτέμβριο.