Το 9ο Συντάγμα Πεζικού στο σχολείο μας

DSC04039

Η χορωδία νεοσυλλέκτων του 9ου Συντάγματος Πεζικού 2017- Γ΄ ΕΣΣΟ, υπό την καθοδήγηση του μαέστρου κ. Οδυσσέα Ξηρόκωστα, ο οποίος ανελλιπώς τα τελευταία έτη προσφέρει στις ένοπλες δυνάμεις και ειδικότερα στο Κέντρο Εκπαίδευσης Νεοσυλλέκτων Οπλιτών, ψυγαγώγησαν με το μουσικό τους πρόγραμμα τα παιδιά και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τον κ. διοικητή του 9ου Σ.Π., Συνταγματάρχη Κολέζα Αναστάσιο, για την πρωτοβουλία, τον κ. Ταγματάρχη Πρέντζα Βασίλειο, που συνόδευσε τη χορωδία των νεοσυλλέκτων και τον μαέστρο και καθηγητή κλασσικού τραγουδιού κ. Οδυσσέα Ξηρόκωστα και φυσικά τους 15 νεοσύλλεκτους για την επίσκεψη τους και το ξεχωριστό πρόγραμμα που μας παρουσίασαν.