1ο Ειδικό δημοτικό σχολείο Καλαμάτας

Δεκέμβριος 3, 2009, 9:20 πμ
από 1ο ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ | Κάτω από:

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2010- 2011

Οι εγγραφές για το νέο σχολικό έτος 2010-2011 άρχισαν από την 1η Σεπτεμβρίου.

Οι γονείς ή κηδεμόνες παρακαλούνται να επικοινωνούν με το σχολείο μας στο τηλέφωνο 27210-24290, από 08:00 έως 13:00.

Δικαολογητικά που χρειάζονται για την εγγραφή:

• Αίτηση γονέα ή κηδεμόνα.
  • Γνωμάτευση ΚΕΔΔΥ
  • Βιβλιάριο υγείας.
  • Πιστοποιητικό οφθαλμολογικής, καρδιολογικής και οδοντιατρικής εξέτασης.

Τα μαθήματα αρχίζουν τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου. ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

•  31 Μαΐου 2010

Την Τετάρτη 2 Ιουνίου 2010 θα δωθεί συνέντευξη τύπου από το σχολείο μας στα τοπικά ΜΜΕ, σχεικά με τις δράσεις και τις εκδηλώσεις του σχολικού έτους 2009 – 2010.

•  Μάιος 2010

Το σχολείο μας βραβεύτηκε με τιμητική διάκριση για τη συμμετοχή του στο διαγωνισμό τραγουδιού που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια των εκδηλώσεων για την «Εβδομάδα Ανακύκλωσης» του Δήμου Καλαμάτας.

Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί ευχαριστούμε πολύ την επιτροπή και το Δήμο Καλαμάτας, γιατί έδωσαν στα παιδιά την ευκαιρία,  μέσα από το παιχνίδι και τη συνύπαρξη με άλλους, να γνωρίσουν το κοινωνικό τους περιβάλλον, να αποκτήσουν εμπειρίες και να μάθουν να συνεργάζονται.

• Το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό από 1 Δεκεμβρίου 2009 έως και 7 Δεκεμβρίου 2009, λόγω  της νέας γρίπης Η1Ν1. Την Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2009 θα επαναλειτουργήσει κανονικά.
  • Ο Σύλλογος Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Αυτισμό Ν. Μεσσηνίας έχει τη χαρά να σας καλέσει στα εγκαίνια του Κέντρου Ημέρας Παιδιών και Εφήβων με Αυτισμό (Εργατικές Κατοικίες Ασύλου) το Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2009 και ώρα 11 π.μ.
  • Ο Σύλλογος Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Αυτισμό Ν. Μεσσηνίας, διοργανώνει την Παρασκευή 4 Δεκεμβερίου 2009 και ώρα 5 μ.μ. στο ξενοδοχείο ELITE, ημερίδα με θέμα: Αυτισμός και Εκπαίδευση: Από τη θεωρία στην πράξη.

Δεν υπάρχουν σχόλια μέχρι τώρα
Αφήστε ένα σχόλιο

...