ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Πρόσκληση στον αγιασμό του σχολείου για το Σχολικό Έτος 2024-2025.

Αγαπητοί γονείς,μαθητές και μαθήτριες,

Κατά την πρώτη ημέρα έναρξης των μαθημάτων, την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024, ο καθιερωμένος αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του σχολείου μας στις 8.30 π.μ..Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις 8:15 π.μ..Η μεταφορά των μαθητών/τριών που έχουν δηλωθεί στο σύστημα θα γίνει,όπως είθισται, με τα προβλεπόμενα μέσα μεταφοράς κατά περίπτωση. Μετά τον αγιασμό, ο διευθυντής του σχολείου θα αναφερθεί σε λειτουργικά ζητήματα που αφορούν στην εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μονάδας και οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν.

Καλή σχολική χρονιά!

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με τη λήξη της σχολικής χρονιάς, οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης μας αποχαιρέτησαν,παρουσιάζοντας τη θεατρική παράσταση ”Ο γύρος του κόσμου σε 80 ημέρες”.Με την καλή τους διάθεση και την άριστη συνεργασία τους έκλεισαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τη φετινή σχολική χρονιά.Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι δασκάλες των τάξεων κα Μπόνου Δήμητρα,που ανέλαβε τη διασκευή του έργου και τα σκηνικά  και η κα Τσολάκου Αλεξάνδρα.

1       2

3       4

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ετήσια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας 2023-2024.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Επίσκεψη των μαθητών της ΣΤ τάξης στο Γυμνάσιο Αμαρύνθου.

Στα πλαίσια της μετάβασης των μαθητών στην επόμενη σχολική βαθμίδα, πραγματοποιήθηκε η επίσκεψη των μαθητών της ΣΤ τάξης στο Γυμνάσιο Αμαρύνθου.

1 1

2 2

3 2

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επίσκεψη των μαθητών της ΣΤ τάξης στο Γυμνάσιο Αμαρύνθου.

Αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ανακοινώνουμε ότι, σύμφωνα με την με αρ. πρωτ.: Φ1/54108/ΓΔ4/23-05-2024 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘΑ, γνωστοποιείται πως λόγω της διενέργειας των ευρωπαϊκών εκλογών της 9ης Ιουνίου 2024, τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όλης της χώρας δε θα λειτουργήσουν την Παρασκευή 7 Ιουνίου 2024 και τη Δευτέρα 10 Ιουνίου 2024.

Κατηγορίες: Γενικά | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αφίσα