“Η τσάντα στο σχολείο”

Ιαν 201822

Σας ενημερώνουμε  πως το Υπουργείο Παιδείας καθιέρωσε τη δράση με θέμα:  «Η τσάντα στο σχολείο». Με τη δράση αυτή η σχολική τσάντα θα παραμένει στο σχολείο για ένα Σαββατοκύριακο το μήνα με στόχο οι μαθητές να μην ασχολούνται με την προετοιμασία μαθημάτων και να υποστηριχθεί η περισσότερη επαφή και επικοινωνία με τους γονείς τους.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων αποφάσισε η συγκεκριμένη δράση να πραγματοποιείται το τελευταίο Σαββατοκύριακο κάθε μήνα. Επομένως, για το μήνα αυτό, οι τσάντες θα παραμείνουν στο σχολείο το Σαββατοκύριακο 27-28 Ιανουαρίου 2018.

Οι εκπαιδευτικοί των τάξεων-τμημάτων θα ενημερώσουν τους μαθητές για τυχόν προσαρμογές στο πρόγραμμα της Δευτέρας και για τα βιβλία που πιθανόν χρειαστεί να φέρουν την ημέρα αυτή

από κάτω από: Δράσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Η τσάντα στο σχολείο”