Εγκαίνια ονόματος 1ου Δημοτικού Σχολείου Κηφισιάς Γεώργιος Δροσίνης

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση γιορτάσαμε στη  σχολική μας κοινότητα την μετονομασία του σχολείου μας σε 1ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς Γεώργιος Δροσίνης. Μέσα σε κλίμα γιορτής αφιερωμένης στο βίο του ποιητή οι μαθητές μας με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου παρουσίασαν ένα εξαιρετικό δρώμενο με σεβασμό και ήθος.

Κοντά μας ήταν ο Δήμαρχος Κηφισιάς κ. Θωμάκος ο οποίος προέβη και στα αποκαλυπτήρια της μαρμάρινης επιγραφής του ονόματος. Με την παρουσία τους μας τίμησαν  η Πρόεδρος  του Συλλόγου Φίλων του Μουσείου Δροσίνη, κ. Βαχάρη, ο υπεύθυνος Δημοσίων σχέσεων κ. Ρηγόπουλος και μέλη, η Σχολική Σύμβουλος κ. Κυριάκη Βίκυ, φορείς της τοπικής αυτοδιοίκησης, γονείς και φίλοι.

Ευχαριστούμε όλους θερμά για την παρουσία τους. Συγχαρητήρια στα παιδιά μας και στους εκπαιδευτικούς που δούλεψαν με τόση ευχαρίστηση, μας ταξίδεψαν, μας δίδαξαν, μας αφόπλισαν με τη δροσιά τους και την αισιόδοξη ματιά τους, δένοντας αρμονικά το παλιό με το καινούργιο!!!