Γεωγραφικά όρια

Τα γεωγραφικά όρια αναφέρονται στις οδούς από τις οποίες δέχεται μαθητές το σχολείο μας.

Τα γεωγραφικά όρια όπως αυτά καθορίστηκαν αρχικά

Geographical limits first

και επεκτάθηκαν το 2011

GEOGRAPHICAL LIMITS

Χάρτης περιμετρικός (χωρίς τις επιπλέον οδούς):

GEOGRAPHICAL LIMITS-MAP

Δείτε τα νέα χαρτογραφικά όρια του σχολείου, σύμφωνα με την απόφαση της ΔΔΕ Ανατολικής Θεσ/νίκης (9998χχ/30-04-15),  στην εικόνα παρακάτω ή κάνοντας κλικ εδώ.

Μετά τη διεκπεραίωση της κατανομής των μαθητών της ΣΤ” τάξης για το σχολικό έτος 2014-2015 θα υπάρξουν άμεσα πιθανές διορθώσεις/βελτιώσεις των σχολικών ορίων.

Geographic Limits

Δείτε τις οδούς εδώ

1. 20/11/: Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού
    Η Σύμβαση για τα Δικαιώματα του Παιδιού, που αποτελεί το πλέον αποδεκτό κείμενο για τα ανθρώπινα δικαιώματα παγκοσμίως, υιοθετήθηκε από τη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ στις 20 Νοεμβρίου του 1989. Την έχουν επικυρώσει 191 κράτη, εκτός των ΗΠΑ και της Σομαλίας, και τα 54 άρθρα της καλύπτουν όλα τα δικαιώματα των παιδιών που χωρίζονται σε 4 τομείς: Δικαιώματα Επιβίωσης, Ανάπτυξης, Προστασίας και Δικαιώματα Συμμετοχής.

Νοεμβρίου 2017
« Οκτ