Περπατώ στο Μουσείο (το βίντεο)!

Νοέ 20169

Ένα Σχόλιο στο άρθρο

“Περπατώ στο Μουσείο (το βίντεο)!”

1. Νοέμβριος 22, 2016 στις 7:23 μμ       Αγγελική ΚΟυμνά Έγραψε:

Εξαιρετικό βίντεο κύριε Μαρκάκη. Συγχαρητήρια. Μπράβο και στους μικρούς μαθητές για την συμπεριφορά τους μέσα στο μουσείο. Δείχνει ότι τα παιδιά είχαν προετοιμαστεί πριν την επίσκεψή τους στο μουσείο. Σας συγχαίρω εσας και τη δασκάλα της τάξης γιατί προσφέρετε στα παιδιά Πολιτισμό.

1. 18/12/: Παγκόσμια Ημέρα Μετανάστη
    Η 18η Δεκεμβρίου ανακηρύχθηκε από τα Ηνωμένα Έθνη ως Παγκόσμια Ημέρα Μετανάστη σε μια προσπάθεια να ενισχυθεί η εκστρατεία του ΟΗΕ για την προστασία του παγκόσμιου μετανάστη. Την ημερομηνία αυτή το 1990 υιοθετήθηκε από τη γενική συνέλευση του ΟΗΕ η «Διεθνής Συνθήκη για την Προστασία των Δικαιωμάτων όλων των Μεταναστών Εργατών και των μελών των Οικογενειών τους». Υπολογίζεται ότι το 2% του παγκόσμιου πληθυσμού, γύρω στα 150 εκατομμύρια ψυχές, ζουν εκτός της πατρίδας τους.