Δοκιμάζουμε ένα νηστίσιμο πρωινό στο σχολείο μας

Την Τρίτη 27 Μαρτίου 2018 συνεχίστηκε η δράση “Δοκιμάζουμε ένα νηστίσιμο πρωινό στο σχολείο μας” που πραγματοποιήθηκε από την Τοπική Μονάδα Υγείας Νικόπολης σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 18ου Δημοτικού Σχολείου Σταυρούπολης, τις μητέρες των μαθητών/μαθητριών της Β΄ τάξης, τη διεύθυνση και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.  Οι μαθητές/μαθήτριες της Β΄ τάξης δοκίμασαν ένα νηστίσιμο πρωινό από τον πλούσιο μπουφέ που είχε ετοιμαστεί.

Στη δράση παρευρέθηκε κι ο Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Υγείας κύριος Σταμάτης Βαρδαρός, υπεύθυνος σε θέματα Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας.

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό.

Κατηγορίες: Δράσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2017 - 2018. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.