Εξώφυλλο

Μπορείτε να κατεβάσετε το αρχείο από τον παρακάτω σύνδεσμο:

Λήψη αρχείου

Ο Περιφερειάρχης Αττικής Γ. Πατούλης μετά από διαβουλεύσεις με την πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Πολιτικής Προστασίας, τους Αντιπεριφερειάρχες, τους Δημάρχους και τους εμπλεκόμενους φορείς, σχετικά με την εξέλιξη της κακοκαιρίας ΕΛΠΙΣ και αξιολογώντας όλα τα δεδομένα, λόγω χαμηλών θερμοκρασιών προχώρησε στην απόφαση για προληπτικούς λόγους και την καλύτερη ασφάλεια μαθητών και καθηγητών της διακοπής της δια ζώσης λειτουργίας των σχολείων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στην Αττική το επόμενο διήμερο 24 και 25 Ιανουαρίου 2022

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ 18ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛ.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΜΠΑΛΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΟΥ ΗΡΩ

Αγαπητοί γονείς,

η δημιουργία του Συλλόγου Γονέων κ Κηδεμόνων είναι μονόδρομος. Με ιδιαίτερη χαρά σας ανακοινώνουμε ότι θα διενεργηθούν εκλογές για την ανάδειξη καινούριου Δ.Σ. για τους συλλόγους του 18ου και 24ου Δημοτικού Σχολείου Κερατσινιού την εξής ημέρα και ώρες: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/12/2021 8:00π.μ.-9:00π.μ. 12:00μ.μ-2:00μ.μ 3:30μ.μ-4:30μ.μ. ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ: 1. ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ (7ΜΕΛΕΣ) 2. ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (3ΜΕΛΗΣ)

Οι υποψήφιοι δήλωσαν την υποψηφιότητα τους: α) με γραπτό email και β)με απευθείας δήλωση στους διευθυντές του σχολείου. Θα αναρτηθούν στο ιστολόγιο ( blog) του σχολείου τα ονόματα και η φωτογραφία των υποψηφίων και θα υπάρξουν και εξωτερικές ανακοινώσεις.

Εν συνεχεία κι εφόσον εκλεγεί το Δ.Σ. θα ορίσει εκείνο εκ νέου ποια θα πρέπει είναι η ετήσια συνδρομή που θα πρέπει να καταβάλλει ο γονέας-κηδεμόνας , προκειμένου να είναι μέλος του συλλόγου και να απολαμβάνει τα οφέλη που απορρέουν από την ιδιότητα αυτή.

Μην ξεχνάτε ότι ένας Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων λειτουργεί «εθελοντικά» προσπαθώντας να πραγματοποιήσει τους στόχους που έχει θέσει- αναγράφονται κ στο καταστατικό του- για το καλύτερο μέλλον των παιδιών μας. Με τον σύλλογο έχουμε φωνή . Η ψήφος σας είναι απαραίτητη. Έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν και οι 2 γονείς. Έχουμε υποχρέωση απέναντι στα παιδιά μας!!!

Θα χρειαστούμε τη συμμετοχή σας για τη δημιουργία εφορευτικής επιτροπής και για τα 2 σχολεία. Η εφορευτική επιτροπή ασχολείται μόνο την ημέρα των εκλογών και τις ώρες αυτών . Αν ενδιαφέρεστε για εφορευτική επιτροπή, στείλτε μας τη συμμετοχή σας στο email: marysar1704@gmail.com.

Με εκτίμηση Ομάδα γονέων

Σχολικό έτος: 2021-2022
Ημερομηνία: 14/10/2021

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε, ότι σύμφωνα με απόφαση του Περιφερειάρχη Αττικής Γ. Πατούλη, κλειστά θα παραμείνουν αύριο, Παρασκευή 15 Οκτωβρίου σε όλη την Αττική, τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για προληπτικούς λόγους καθώς αναμένεται έντονη κακοκαιρία. Επίσης σας υπενθυμίζουμε, ότι οι μαθητές/μαθήτριες θα φέρουν μαζί τους τη Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021 τα αποτελέσματα των αυτοδιαγνωστικών ελέγχων της Παρασκευής 15 Οκτωβρίου 2021.

Αγαπητοί γονείς

Αν επιθυμείτε , για την επόμενη χρονιά, τα παιδιά σας να παρακολουθούν και το ολοήμερο σχολείο μπορείτε να το δηλώσετε στο σχολείο μας μέχρι την Παρασκευή 14 Μαΐου.

Προς διευκόλυνσή σας και για την πιο γρήγορη εξυπηρέτησή σας , μπορείτε να εκτυπώσετε την παρακάτω φόρμα, να τη συμπληρώσετε και να τη φέρετε στο σχολείο μας , μέχρι το τέλος της εβδομάδας (14-5-2021).

Σας ευχαριστούμε

Κάντε κλικ στο παρακάτω αρχείο για να κατεβάσετε τη φόρμα εκτύπωσης.

ΔΗΜΟΤΙΚΟ-ΑΙΤΗΣΗ-ολοήμερο