Εκπαιδευτική επίσκεψη στο ενυδρείο στις Γούρνες.!
Την πέμπτη 6 ιουνίου το σχολείο μας πραγματοποιήσε την τελευταία εκδρομή στο ενυδρείο στις γούρνες.Τα παιδιά ξεναγηθήκανε στο χόρο και παρακολούθησαν εκπαιδευτικό πρόγραμμα σχετικά με την θάλασσα και τα ζωάκια της.Σε δεύτερη φάση αφου τέλειωσε η ξενάγηση στο ενυδρείο τα παιδιά με την βοήθεια της ξεναγού και των νηπιαγωγών έφτιαξαν ζωάκια της θαλάσσας από πηλό και στην συνεχεία έβαψαν και διακοσμήσαν. Αξίζει να αναφερθεί ότι τα παιδιά είχαν την χαρά να δουν αρκετά ζωάκια της θάλασσας όπως ψάρια,μικρούς καρχαρίες,μέδουσες,θαλάσσιες χελώνες και πολλά άλλα.
Ευχαριστούμε πολύ το ενυδρείο και την ξεναγό για την όμορφη ξενάγηση και για το ωραίο εκπαιδευτικό πρόγραμμα που παρακολουθήσαμε αλλά και τους γονείς που μας συνόδεψαν.Παρακάτω παραθέτουμε κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες.