ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΕΤΙΝΟΥ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

1) ΕΚΔΗΛΩΣΗ : Παρασκευή, 23-3-2018, 08:30. Οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄ Τάξης διοργανώνουν εκδήλωση για το ένδοξο ΄21 και προσκαλούν όλα τα μέλη της Σχολικής Κοινότητας.
Επιμέλεια – διοργάνωση : Α. Τσιούγκου, Α. Καραμεσάλη, Μ. Ασπρούκου.
Τα παιδιά θα προσέλθουν στις 08:30 (χωρίς τσάντες) και θα αποχωρήσουν στις 09:45 περίπου συνοδεία των Γονέων/Κηδεμόνων τους ή όπως αναγράφει η δήλωση αποχώρησής τους. Οι υπόλοιπες ώρες του Πρωινού Προγράμματος και του Ολοήμερου δε θα λειτουργήσουν.
2) ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ για τους πεσόντες, Μαρουσιώτες αγωνιστές της επαναστατικής περιόδου 1821-28 στο μνημείο του προαύλιου χώρου του Ι.Ν. Αγίων Αναργύρων, Παρασκευή, 23-3-2018, 10:15. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και όλοι οι παραστάτες.
3) ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ: Πλατεία Ηρώων : Παρασκευή, 23-3-2018, 10:45. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και όλοι οι παραστάτες.
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός : Κ. Παπαδοπούλου
4) ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ : Ι.Μ.Ν. ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ, Κυριακή, 25-3-2018, 10:00. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και δύο παραστάτες.
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός : Ε. Καραποστόλη.
5) ΠΑΡΕΛΑΣΗ : Οι μαθητές/τριες που θα λάβουν μέρος στην παρέλαση πρέπει να βρίσκονται την Κυριακή, 25-3-2018 και ώρα 11:00, στο καθορισμένο από το Δ. Αμαρουσίου σημείο εκκίνησης (διασταύρωση Β. Σοφίας & Κ. Θεοτόκου).
6) ΠΑΡΑΛΑΒΗ -ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ: Προαύλιο Γυμναστηρίου «Σ. Λούης». Τα παιδιά εισέρχονται στην οδό Σουρή (κάθετη της Β. Σοφίας) και καταλήγουν στην οδό Πλαστήρα (πίσω πλευρά Γυμναστηρίου «Σ. Λούης»), όπου τα περιμένουν για να τα παραλάβουν οι Γονείς/Κηδεμόνες.
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί παρέλασης : Α. Καραμεσάλη, Α. Μειντάνη