ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΕΤΙΝΟΥ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

1) Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ Τάξης σας προσκαλούν στην εκδήλωση που έχουν οργανώσει για το ένδοξο ΄21 την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 24-3-2017, και από 08:15 ως 09:45 περίπου.
*Την ημέρα αυτή δε θα λειτουργήσει το Πρωινό και το Ολοήμερο Πρόγραμμα.
*Οι μαθητές/μαθήτριες του Σχολείου προσέρχονται και αποχωρούν συνοδεία των Γονέων/Κηδεμόνων τους ή μόνοι ανάλογα με τη δήλωση που έχουν καταθέσει.
2) ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ για τους πεσόντες, Μαρουσιώτες αγωνιστές της επαναστατικής περιόδου 1821-28 στο μνημείο του προαύλιου χώρου του Ι.Ν. Αγίων Αναργύρων, Παρασκευή, 24-3-2017, 10:15. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και όλοι οι παραστάτες.

3) ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΗΡΩΩΝ : ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,
24-3-2017, 10:45. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και όλοι οι παραστάτες.

4) ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ : Ι.Μ.Ν. ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ, ΣΑΒΒΑΤΟ,
25-3-2017, 10:00. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και δύο παραστάτες.

5) ΠΑΡΕΛΑΣΗ :
Οι μαθητές/μαθήτριες που θα λάβουν μέρος στην παρέλαση πρέπει να βρίσκονται την Παρασκευή, 25-3-2017 και ώρα 11:00, στο καθορισμένο από το Δ. Αμαρουσίου σημείο εκκίνησης ( διασταύρωση Β. Σοφίας & Κ. Θεοτόκου).
6) ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ-ΠΑΡΑΛΑΒΗ : έχει αλλάξει το σημείο παραλαβής των μαθητών/τριών. ΝΕΟ ΣΗΜΕΙΟ : Προαύλιο Γυμναστηρίου «Σ. Λούης». Τα παιδιά εισέρχονται στην οδό Σουρή (κάθετη της Β. Σοφίας) και καταλήγουν στην οδό Πλαστήρα (πίσω πλευρά Γυμναστηρίου «Σ. Λούης»).
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί παρέλασης: Ε. Οικονόμου-Σ. Γκίζας.