ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΕΤΙΝΟΥ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

1) Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ Τάξης σας προσκαλούν στην εκδήλωση που έχουν οργανώσει για το ένδοξο ΄21 την ΠΕΜΠΤΗ, 24-3-2016, και από 08:30 ως 09:30 περίπου. Μετά το τέλος της εκδήλωσης το Σχολείο θα καταθέσει στεφάνι για τους πεσόντες, Μαρουσιώτες Αγωνιστές της επαναστατικής περιόδου 1821-27 στον προαύλιο χώρο του Ι.Ν. Αγίων Αναργύρων, όπου έχουν ταφεί τα ιερά λείψανά τους και έχει ανεγερθεί ηρώο εις μνήμην τους.
*Την ημέρα αυτή δε θα λειτουργήσει το Πρωινό και το Ολοήμερο Πρόγραμμα.
*Οι μαθητές/μαθήτριες του Σχολείου προσέρχονται και αποχωρούν συνοδεία των Γονέων/Κηδεμόνων τους ή μόνοι ανάλογα με τη δήλωση που έχουν καταθέσει.

2) ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΗΡΩΩΝ : ΠΕΜΠΤΗ,
24-3-2016, 10:45. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και όλοι οι παραστάτες.

3) ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ : Ι.Μ.Ν. ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,
25-3-2016, 10:00. Παρίστανται ο σημαιοφόρος και δύο παραστάτες.

4) ΠΑΡΕΛΑΣΗ :
Οι μαθητές/μαθήτριες που θα λάβουν μέρος στην παρέλαση πρέπει να βρίσκονται την Παρασκευή, 25-3-2016 και ώρα 11:00, στο καθορισμένο από το Δ. Αμαρουσίου σημείο εκκίνησης ( διασταύρωση Β. Σοφίας & Κ. Θεοτόκου). Μόλις οι μαθητές και οι μαθήτριες φτάσουν στο τέρμα της παρέλασης, θα τους περιμένουν για να τους παραλάβουν οι Γονείς/Κηδεμόνες ( Β. Σοφίας & Π. Κυριακού).