ΕΠΙΛΟΓΗ Β΄ ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

Οι Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών που θα φοιτήσουν το σχολικό έτος 2013-14 στην Ε΄ Τάξη θα συμπληρώσουν τη δήλωση προτίμησης της β΄ ξένης γλώσσας (Γαλλικά ή Γερμανικά) που θα διδαχθούν τα παιδιά και θα την καταθέσουν στο Σχολείο.
Ο ελάχιστος αριθμός δημιουργίας τμήματος παράλληλης διδασκαλίας δηλαδή και Γερμανικών και Γαλλικών είναι 12 μαθητές.
Σε περίπτωση μη συμπλήρωσης του απαιτούμενου ελάχιστου αριθμού μαθητών για τη δημιουργία τμήματος σε μια γλώσσα προτίμησης, τότε οι μαθητές ακολουθούν υποχρεωτικά την επιλογή με τις περισσότερες προτιμήσεις. Παράδειγμα: Αν 14 μαθητές επιλέξουν Γερμανικά και 11 μαθητές Γαλλικά, θα παρακολουθήσουν όλοι τα δύο προσεχή σχολικά έτη Γερμανικά.
Για οποιαδήποτε απορία, διευκρίνιση επικοινωνήστε με το Σχολείο.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.