Το ήξερες;

H λέξη τουρισμός προέρχεται από την πρώτη μαζική επίσκεψη στην ιστορία:
έγινε στην γαλλική περιοχή Tours.

Ο κύβος του Rubik είναι το παιχνίδι με τις περισσότερες πωλήσεις στον κόσμο. Μέχρι τον Ιανουάριο του 2009 είχαν πουληθεί 350 εκατομμύρια κύβοι.

1ο ενδοσχολικό πρωτάθλημα mini volley

Κάποιος είχε την ιδέα…….

Κάποιοι ενθουσιάστηκαν…..

Κάποιοι μας ενθάρρυναν…..

…και το 1ο ενδοσχολικό πρωτάθλημα mini volley είναι γεγονός!!!!

Με πρωτοβουλία του υποδιευθυντή του σχολείου μας και συνεργάτη της Ε.Σ.Α.Π κ. Τσιντομηνά Μιχάλη, τη βοήθεια των καθηγητών Φ.Α κ. Βαρελά Φώτη και κ. Χατζάκη Ευαγγελίας και τη συνδρομή της ΕΣΑΠ (Ένωση Σωματείων Αμοιβόμενων Πετοσφαιριστών) και της ΕΟΠΕ (Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης), που μας δώρισαν φιλέ και μπάλες, την Παρασκευή 18 Μαϊου θα στηθεί στην αυλή των σχολείων ένα πραγματικό ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ.

Οι μαθητές των 7 τμημάτων της Ε και Στ τάξη των σχολείων μας θα αγωνιστούν για το πρωτάθλημα. ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ από τη χορωδία του 21ου και ΧΟΡΟΙ από το χορευτικό συγκρότημα του 21ου και 165ου δημοτικών σχολείων θα πλαισιώνουν τη γιορτή.

ΟΡΓΑΝΩΣΗ: ΤΣΙΝΤΟΜΗΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ