Ψηφιακή τάξη Α2

Οι μαθητές του Α2 απέκτησαν ψηφιακή τάξη.  Η δασκάλα του τμήματος ετοιμάζει εκπαιδευτικά παιχνίδια για τους μαθητές και τις μαθήτριες, βραβεύει τους καλύτερους και τις καλύτερες και οργανώνει  διαγωνισμούς! Έτσι όλοι θα μαθαίνετε διασκεδάζοντας! Η ψηφιακή τάξη είναι δωρεάν και ασφαλής, κάθε παιδί έχει πρόσβαση μόνο στα εκπαιδευτικά παιχνίδια που δημιουργεί η δασκάλα τους.

Οι γονείς και κηδεμόνες που ενδιαφέρονται, μπορούν να επικοινωνήσουν με τη δασκάλα του τμήματος κ. Πανουσιάδου Μαρία για να παραλάβουν τον κωδικό της τάξης και τις περαιτέρω οδηγίες σύνδεσης.

Ο σύνδεσμος για να συνδεθείτεzondle – games to support learning

Σχετικά με Μαρία Πανουσιάδου

Μαρία Πανουσιάδου, δασκάλα στην Πρωτοβάθμια από το 2001. Έχω σχεδιάσει και υλοποιήσει προγράμματα etwinnig, Αγωγής υγείας και Πολιτιστικά. Έχω συμμετάσχει με ανακοίνωση στις εργασίες του 2ου Συνεδρίου “Εκπαίδευση Γλωσσικών Μειονοτήτων: Εκπαιδευτικοί μιλούν σε εκπαιδευτικούς για τις εμπειρίες τους” (Π.Τ.Δ.Ε. του Α.Π.Θ, 2002).
Έχω συμμετάσχει με εισήγηση στη διημερίδα των Καινοτόμων Δράσεων Ιουνίου 2013 της Π.Ε. Δυτ. Θεσσαλονίκης.

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.