Εορτασμός Εθνικής Επετείου 25ης Μαρτίου

7b88526b0dafe5604015cb0e8dadae57

Ο εορτασμός της Εθνικής Επετείου 25ης Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 και ώρα 9:00 π.μ. στον χώρο του σχολείου μας. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο χωρίς τσάντες στις 08:45 και θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους στις 10:00 π.μ.. Την ημέρα αυτή ΔΕ θα λειτουργήσει η Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο Σχολείο.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διευθύντρια

Έλεγχοι Προόδου και Ενημέρωση Γονέων

thumbnail FullSizeRender

Το β΄τρίμηνο τελείωσε!!!Για να δούμε πώς τα πήγαμε… Την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 και ώρα 13:20 με 14:00 θα δοθούν οι βαθμοί του β΄ τριμήνου στους γονείς των μαθητών των Γ΄, Δ΄, Ε΄, και ΣΤ΄ τάξεων. Την ίδια ώρα οι γονείς των μαθητών των Α΄ και Β΄ τάξεων θα ενημερωθούν από τις δασκάλες για την πρόοδο των παιδιών τους.

Εγγραφές Α΄Δημοτικού σχ. έτος 2024-2025

eggrafes

Οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄τάξη για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιούνται από 1 έως και 20 Μαρτίου 2024. Στην Α΄τάξη εγγράφονται τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το 2018. Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται στο γραφείο της Διευθύντριας καθημερινά από τις 09:00 έως και τις 12:30 μόνο κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού.

Όρια σχολείου

Απαραίτητα δικαιολογητικά

Ενημέρωση για ψυχολόγο

school psychologist Copy 2 1

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι από τις 23 Νοεμβρίου 2023 ως και την ολοκλήρωση της σχολικής χρονιάς στο σχολείο μας έχει τοποθετηθεί ο ψυχολόγος κος Σταύρος Δημήτριος, με τον οποίο μπορείτε να πραγματοποιήσετε συναντήσεις για συμβουλευτική και ψυχολογική  υποστήριξη.

Μετά από προηγούμενη τηλεφωνική συνεννόηση, στο τηλέφωνο του σχολείου και από ώρα  08:15 π.μ. έως 12:30 μ.μ.  μπορείτε να πραγματοποιήσετε  ραντεβού μαζί του κάθε Τρίτη στον χώρο του σχολείου.

Οποιοσδήποτε μαθητής/-τρια επιθυμεί, μπορεί να μιλήσει μαζί του. Για ατομικές συναντήσεις με το παιδί σας, απαιτείται η σύμφωνη γνώμη των γονέων ή κηδεμόνων ή των ασκούντων γονική μέριμνα ή εχόντων την επιμέλεια. Για κάθε συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί  θα διασφαλίζεται το απόρρητο.