Το νηπιαγωγείο μας στεγάζεται στο ισόγειο της  βίλας Μπερνιέ, ενός όμορφου νεοκλασικού κτηρίου κοντά στην περιοχή του Μον Ρεπό, της Παλαιόπολης Κέρκυρας. Λειτουργεί με  δύο τμήματα Βασικού Υποχρεωτικού Προγράμματος σε συνδιδασκαλία, και ένα τμήμα Προαιρετικού Ολοήμερου Προγράμματος, στα οποία φέτος  φοιτούν 30 νήπια.  Συστεγαζόμαστε με το 14ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας.

Το διδακτικό προσωπικό αποτελείται από τις νηπιαγωγούς:

Πέζαρου Πηνελόπη

Αρμενιάκου Κωνσταντίνα

Ανδριώτη Ευθυμία

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: Δαίρπφελδ 13, 49100 Κέρκυρα

ΤΗΛ/FAX:26610 48340

e-mail: mail@14nip-kerkyr.ker.sch.gr

Η δημιουργία του ιστολογίου μας στοχεύει στην προβολή της ταυτότητας του σχολείου, την ανάδειξη του έργου του και την επικοινωνία με τους γονείς. Παράλληλα προωθεί τον ψηφιακό εγγραμματισμό των νηπίων, καθώς εμπλέκονται ενεργά στη σύνταξη και την επιλογή του θέματος πολλών  από τα άρθρα. Τους δίνεται έτσι η ευκαιρία να συνεργαστούν, να εκφραστούν και να επικοινωνήσουν χρησιμοποιώντας τις ΤΠΕ.

Τα σχόλιά σας είναι ευπρόσδεκτα.

Δημιουργός Ιστολογίου: Πηνελόπη Πέζαρου

Χρονική περίοδος δημιουργίας  Ιστολογίου: Ιούλιος 2014

Στα πλαίσια προστασίας προσωπικών δεδομένων έχει ζητηθεί γραπτή άδεια από τους γονείς των νηπίων για τη δημοσίευση των φωτογραφιών του ιστολογίου.

2 σχόλια προς “Προφίλ”

1. Μαργαρίτα Ζερβού νηπιαγωγός είπε:

Συγχαρητήρια για την σελίδα! Πάντα εμπνεύσεις και δημιουργίες!

2. Φωτογραφία του/της 14ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 14ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!