Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας!

1702320363686901

Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του 14ου Δημοτικού Σχολείου Κέρκυρας!

Το 14ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας είναι ένα σύγχρονο και δημιουργικό σχολείο. Το σχολείο μας διαθέτει εξειδικευμένο και ενθουσιώδη προσωπικό, σύγχρονες εγκαταστάσεις και εξοπλισμό, καθώς και πλούσιο πρόγραμμα δραστηριοτήτων και εκδηλώσεων. Στόχος μας είναι να προσφέρουμε στους μαθητές μας μια ποιοτική και ολοκληρωμένη εκπαίδευση, που θα τους βοηθήσει να αναπτύξουν τις δεξιότητες, τις γνώσεις και τις αξίες που χρειάζονται για να είναι ευτυχισμένοι και υπεύθυνοι πολίτες. Το σχολείο μας χαρακτηρίζεται από την αγάπη για τη μάθηση, τη συνεργασία, το σεβασμό, τη δημιουργικότητα και την αλληλεγγύη. Είμαστε περήφανοι για την εκπαιδευτική μας κοινότητα και την ποιότητα της εκπαίδευσης προς τους μαθητές μας, καθώς παρέχουμε ένα ασφαλή και υποστηρικτικό περιβάλλον για την ανάπτυξη των μαθητών μας.

Στην ιστοσελίδα μας θα βρείτε όλες τις χρήσιμες πληροφορίες για το σχολείο μας, το προσωπικό μας και τους μαθητές μας. Θα μάθετε επίσης για τα νέα και τις εκδηλώσεις που συμβαίνουν στο σχολείο μας, όπως οι επιτυχίες, οι δραστηριότητες, οι εκδρομές και οι ανακοινώσεις. Θα δείτε επίσης φωτογραφίες και βίντεο από τις στιγμές που ζούμε μαζί.

Η ιστοσελίδα αυτή δημιουργήθηκε με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών, των γονιών και των εκπαιδευτικών για όλα όσα συμβαίνουν καθημερινά στο σχολείο μας. Η προσπάθεια μας ξεκίνησε και επικαιροποιείται καθημερινά καθώς εμπλουτίζεται συνεχώς με καινούργιο υλικό από τις αξιόλογες προσπάθειες των μαθητών μας, με τη συμμετοχή τους σε πολλές δράσεις. Πλοηγηθείτε στα μενού για να αντλήσετε μεταξύ άλλων πληροφορίες για τη σχολική ζωή, υλικό από τις δράσεις μας, ανακοινώσεις που αφορούν στο σχολείο μας αλλά και στην ευρύτερη εκπαιδευτική κοινότητα.

Ευχαριστούμε που επισκεφθήκατε την ιστοσελίδα μας!