ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Οι μαθητές, οι καθηγητές και ο διευθυντής του 13ου ΓΕΛ Πειραιά σας προσκαλούμε στην εκδήλωση τιμής που διοργανώνει το σχολείο μας για να τιμήσει τη φετινή επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου.
Η εκδήλωση θα αρχίσει την Τρίτη 17 Νοεμβρίου 2015 στις 09.30 στο θέατρο του σχολείου.

ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΕΤΕΙΟΣ – ΕΠΟΣ ΤΟΥ 40

Την Τρίτη  27/10/2015 το σχολείο μας τίμησε το ΕΠΟΣ του 40.
Ο Διευθυντής κος Ανδρέας Κώττης και οι καθηγητές του Συλλόγου απένειμαν τα αριστεία – βραβεία. Ο καθηγητής Μιχαήλ Μάνης, με ομιλία του, αναφέρθηκε στον ηρωϊσμό και τις θυσίες της γενιάς του 40.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Την Παρασκευή 11/9/2015 ο Αγιασμός θα τελεστεί στις 9:00.
Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους τις τσάντες γιατί θα ακολουθήσει η διανομή βιβλίων.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΑ – ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ

Την Δευτέρα 29/6/2015 και  από ώρα 11:00 θα διανέμονται τα Απολυτήρια και οι Βεβαιώσεις πρόσβασης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Έχουν αναρτυθεί στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου μας τα αποτελεσματα και των τριών τάξεων.
Στις 25/6/2015 και ώρα 11:00 θα διανεμηθούν οι έλεγχοι της Α και Β τάξης.
Με νέα ανακοίνωση θα γνωστοποιηθεί ο χρόνος διανομής των Απολυτηρίων και των Βεβαιώσεων Πρόσβασης.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακαδημαϊκού έτους 2015-2016

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ: www.geetha.mil.gr η εγκύκλιος προκήρυξης διαγωνισμού επιλογής σπουδαστών για το 1ο έτος των ΑΣΕΙ & ΑΣΣΥ ακαδημαϊκού έτους 2015-2016. Σύμφωνα με ενημέρωση του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας (ΥΠΕΘΑ), η εγκύκλιος δεν θα διακινηθεί σε έντυπη μορφή και επομένως οι υποψήφιοι θα πρέπει να ενημερωθούν από το διαδίκτυο σχετικά με τον τρόπο υποβολής της Αίτησης – Υπεύθυνης Δήλωσης, τα δικαιολογητικά και τις ημερομηνίες υποβολής τους. Στην ως άνω ιστοσελίδα θα υπάρχει ενημέρωση σχετική με θέματα της προκήρυξης όπως η διαδικασία συμπλήρωσης της Αίτησης – Υπεύθυνης Δήλωσης που θα γίνεται αποκλειστικά στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ και λοιπά.

Η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 15 Μαΐου 2015 (σφραγίδα ταχυδρομείου).

Προφορικοί βαθμοί Β Τετραμήνου

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες ότι το σχολείο μας θα παραδώσει τους προφορικούς βαθμούς του Β τετραμήνου την Παρασκευή 15/5/2015 και ώρα 11:00 έως 13:00.

Νέα θεατρική παράσταση

Η θεατρική ομάδα του 13ου ΓΕΛ Πειραιά πρόκειται να παρουσιάσει το θεατρικό έργο
ΤΟ ΚΥΜΑ των Ρον Τζόουνς και Τζόζεφ Ρόμπινετ
στο θέατρο του σχολείου μας, στις 26/4/2015 και ώρα 19:00.

unnamedunnamed1

E-Guide+

Ομάδα μαθητών του σχολείου μας, υπό την καθοδήγηση της κας Μαρίας Μανώλη υπεύθυνης ΣΕΠ ΚΕΣΥΠ Πειραιά, συνεργάστηκε στα πλαίσια του προγράμματος του ΕΟΠΠΕΠ, για την στάθμιση των εργαλείων επαγγελματικής συμβουλευτικής E-Guide+. Το πρόγραμμα αυτό υλοποιείται με την συνεργασία του Τμήματος Ψυχολογίας της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Έλεγχοι επίδοσης

κατάλογος

Την Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2015 οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας παρέλαβαν τους ελέγχους επίδοσης για το πρώτο τετράμηνο του τρέχοντος σχολικού
έτους.