Αίτηση–Δήλωση για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2024

1. Αίτηση–Δήλωση υποψήφιου/ας (μαθητής/τρια ή απόφοιτος/η) για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2024.
  2. Οδηγίες για τη συμπλήρωση της Αίτησης–Δήλωσης.
  3. Υποβολή της Αίτησης–Δήλωσης.

Eξέταση υποψηφίων Πανελλαδικών με ειδικές ανάγκες

Υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, βάσει του Ν.3699/2008, στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ έτους 2024, για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΙΝΑΚΟΘΗΚΗ ΠΑΤΡΩΝ

Στο πλαίσιο της διαθεματικής προσέγγισης του μαθήματος της ΝΕ Γλώσσας, τα τμήματα Α1, Α2 και Γ1 του σχολείου μας πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στην Δημοτική Πινακοθήκη Πατρών στις 22 και 23 Νοεμβρίου 2023. Εκεί παρακολούθησαν ξενάγηση στην εικαστική έκθεση με θέμα «Ζωγραφίζοντας την λέξη». Στην συνέχεια συμμετείχαν σε βιωματικό εργαστήριο υπό την επίβλεψη και την καθοδήγηση των υπευθύνων του εικαστικού τμήματος του Δήμου, όπου παρήγαγαν τα δικά τους πρωτότυπα έργα ζωγραφικής και κολάζ. Τα παιδιά συνόδευσαν στην έκθεση οι καθηγήτριες Κ. Νίκου, Μ. Κωσταδήμα και Φ. Παπαδοπούλου.

«Υποβολή δικαιολογητικών για τη χορήγηση Βεβαίωσης Πανελλήνιας Σχολικής Αθλητικής Νίκης για τους σχολικούς αγώνες 2022-2023»

12_ΥΠΟΒΟΛΗ_ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ_-_ΒΕΒΑΙΩΣΗ_ΝΙΚΗΣ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 2023-24

Εσωτερικός κανονισμός

Ενημέρωση για νέο τρόπο εισαγωγής σπουδαστών σε Τμήματα Μουσικών Σπουδών των Ανώτατων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Α.Ε.Ι.) από τις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2024

231002_Ενημέρωση_νέος_τρόπος_εισαγωγής_σπουδαστών_Τμήματα_Μουσικών_Σπουδών_Α.Ε.Ι

Η επονείδιστη δολοφονία της 17ης Σεπτεμβρίου

Δελτίο τύπου μαθητών 13ου ΓΕΛ Πατρών

13οΓΕΛ 2023 09 18 ημερα Φυσσα 06
13ο  ΓΕΛ Πατρών (18 Σεπτ. 2023)

Εισαγωγή διακριθέντων αθλητών/τριών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024.

διακριθέντων αθλητών 2023

Εξεταστέα ύλη πανελλαδικών εξετάσεων 2024

Καθορισμός εξεταστέας ύλης, για το έτος 2024, για τα μαθήματα που εξετάζονται πανελλαδικά, για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποφοίτων της Γ΄ τάξης Ημερησίου Γενικού Λυκείου και της Γ΄ τάξης Εσπερινού Γενικού Λυκείου.

Βλ. το ΦΕΚ με την εξεταστέα ύλη εδώ, ή στον σύνδεσμο: Υλη Πανελλαδικών 2024.

Πρόγραμμα πανελλαδικών εξετάσεων έτους 2024

Πρόγραμμα πανελλαδικών εξετάσεων ημερήσιων και εσπερινών ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, Ειδικών και Μουσικών μαθημάτων, και προθεσμία Υγειονομικής Εξέτασης και Πρακτικής Δοκιμασίας των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ, έτους 2024.

Βλ. λ. στον σύνδεσμο, ή στο συνημμένο αρχείο: Πρόγραμμα Πανελλαδικών 2024.

Πανελλαδικες 2024 προγραμμα ΓΕΛ 1
Πρόγραμμα Πανελλαδικών 2024