Αποτελέσματα του πανελλήνιου διαγωνισμού της Μαθηματικής Εταιρείας : 2018-05-22

Διαγωνισμός ΕΜΕ 2017-18

Η ΕΜΕ Μαγνησίας ανακοίνωσε, στις 18-05-2018, τα αποτελέσματα του 12ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών για μαθητές/-τριες Ε΄& ΣΤ΄ δημοτικού σχολείου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες μαθητές/-τριες του σχολείου μας!

Η Τελετή Απονομής-Βράβευσης των μαθητών θα γίνει την Κυριακή 3 Ιουνίου 2018, στη μεγάλη αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου της Ι. Μ. Δημητριάδος (Κ. Καρτάλη & Ανθ. Γαζή).

Θα απονεμηθούν μετάλλια, αριστεία και βραβεία στους επιτυχόντες μαθητές/-τριες, τα ονόματα των οποίων δημοσιεύονται στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ Μαγνησίας.

Η Τελετή Απονομής θα διεξαχθεί σε δυο βάρδιες: α) 10.30-11.30 για τους μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού και β) 12.00 -13.00 για τους μαθητές της Ε΄ Δημοτικού.

Σημειώνεται ότι η βαθμολόγηση των γραπτών έγινε σύμφωνα με το σύστημα των Πανελλαδικών εξετάσεων από δυο βαθμολογητές ως εξής: α) από τον δάσκαλο του σχολείου και έναν καθηγητή Μαθηματικών του Παραρτήματος ή β) από δυο καθηγητές Μαθηματικών του Παραρτήματος, για όσα γραπτά δεν βαθμολογήθηκαν από δασκάλους. Στη συνέχεια υπολογίσθηκε ο μέσος όρος των δυο βαθμολογιών ο οποίος ήταν και η τελική βαθμολογία του κάθε μαθητή.

Υπενθυμίζεται επίσης ότι το 8ο Θερινό Μαθηματικό Σχολείο για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού θα πραγματοποιηθεί, όπως κάθε χρόνο και φέτος, στις 25-29 Ιουνίου 2018 και σχετικές πληροφορίες θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του παραρτήματος μετά την τελετή απονομής.

Παρακάτω δημοσιεύουμε τα ονόματα των επιτυχόντων μαθητών/-τριών του σχολείου μας!

ΤΑΞΗ

ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ 13ο Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ