Εγγραφές στην Ά τάξη για το σχολικό έτος 2018-19, πολεοδομικά όρια για τις εγγραφές στο σχολείο μας. : 2018-04-27

Πολεοδομικά όρια εγγραφών για την Α΄ τάξη

Οι εγγραφές των παιδιών στην Α΄ τάξη θα πραγματοποιηθούν από 2 Μαΐου έως 18 Μαΐου 2018.

ΩΡΕΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 13:15 μ.μ. έως τις 14:30 μ.μ.

Στην Α΄ τάξη θα εγγραφούν όσα νήπια έχουν γεννηθεί το 2012.

Για τις εγγραφές των νέων μαθητών/-τριών απαραίτητα δικαιολογητικά είναι τα παρακάτω:

1. Αίτηση εγγραφής (παραλαμβάνεται από το σχολείο).
  2. Βεβαίωση Φοίτησης στο Νηπιαγωγείου η οποία θα προσκομιστεί από τον γονέα ή τον κηδεμόνα του μαθητή για την εγγραφή του στο Δημοτικό και θα την παραλάβει από το νηπιαγωγείο.
  3. ΑΔΥΜ (Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή) μπορείτε να το κατεβάσετε εδώ.
  4. Πιστοποιητικό Γέννησης (αναζητείται από το σχολείο) ή και Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης για αλλοδαπούς μαθητές/-τριες μεταφρασμένη στην ελληνική γλώσσα.
  5. Επίδειξη του βιβλιαρίου εμβολίων του παιδιού.
  6. Αποδεικτικό κατοικίας της οικογένειας του παιδιού (Λογαριασμός ΔΕΚΟ ή Φορολογική Δήλωση-μισθωτήριο από το ηλεκτρονικό σύστημα των ΔΟΥ).

Νήπια τα οποία έχουν αδέρφια που φοιτούν στο σχολείο μας εγγράφονται στο σχολείο μας ανεξαρτήτου πολεοδομικών ορίων μόνιμης κατοικίας.