«Κυκλοφορώ με Ασφάλεια» Επίσκεψη της Τροχαίας Μαγνησίας στο σχολείο μας : 2017-11-22

Στα πλαίσια του προγράμματος Κυκλοφοριακής Αγωγής κλιμάκιο της Τροχαίας Μαγνησίας επισκέφτηκε το σχολείο μας στις 21-11-2017 και ενημέρωσε τους μαθητές/-τριες της Γ΄τάξης για τα μέτρα ασφάλειας που πρέπει να λαμβάνονται από όλους τους πολίτες, όταν κυκλοφορούν στους δρόμους. Οι εκπαιδευτικοί του προγράμματος κυκλοφοριακής αγωγής, Οικονόμου Αθανάσιος και Παπασταύρου Αθανασία, συζήτησαν με τις εκπροσώπους της τροχαίας Μαγνησίας και τα παιδιά, για τα μέτρα πρόληψης ατυχημάτων στους δρόμους της πόλης.

Ευχαριστούμε την Τροχαία Μαγνησίας για την άμεση ανταπόκρισή της στο αίτημα του σχολείου μας για ενημέρωση των μαθητών/-τριών και των δασκάλων. Παρακάτω δημοσιεύουμε επεξεργασμένες φωτογραφίες από την εκδήλωση.

Κυκλοφορώ με ασφάλεια στους δρόμους 2017