13ο/12Θέσιο Δημοτικό Σχολείο Βόλου

Τελευταία νέα

Ημερολόγιο Τηλεδιασκέψεων του 13ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου.

2020-04-06

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΕΩΝ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο, οδηγός για γονείς, μαθητές/-τριες και εκπαιδευτικούς.

2020-04-04

Δημοσιεύουμε τα ενημερωτικά φυλλάδια της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο, για να λάβουν γνώση όλα τα μέλη της εκπαιδευτικής μας κοινότητας.  Παρακαλούμε να διαβάσετε με Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Eκπαιδευτική τηλεόραση στην ΕΡΤ2 με μαθήματα για το Δημοτικό Σχολείο.

2020-03-30

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων υλοποιεί από τη Δευτέρα 30/3/2020 και τον τρίτο άξονα του σχεδιασμού του για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση, την Εκπαιδευτική τηλεόραση, απευθυνόμενη πρωτίστως σε μαθητές Δημοτικού, προκειμένου να ενισχυθεί και άλλο Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ενημέρωση των γονέων – κηδεμόνων για την ηλεκτρονική τάξη και την εξ αποστάσεως ασύγχρονη εκπαίδευση.

2020-03-28

Παρακαλούνται οι γονείς κηδεμόνες των μαθητών/-τριών του σχολείου μας να ενημερώνονται αποκλειστικά από την ιστοσελίδα του σχολείου για την ηλεκτρονική τάξη και για τις ενέργειες εγγραφής των παιδιών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Το σχολείο δίνει τηλεφωνικά Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Κανονισμός προαστασίας προσωπικών δεδομένων, επιστολή του ΥΠΑΙΘ προς τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/-τριών.

2020-03-26

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΚΑΙ ΓΟΝΕΩΝ - ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ Κατ’ εφαρμογή του Νέου Ευρωπαϊκού Κανονισμού Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων 2016/679 και του νόμου 4624/2019), σας ενημερώνουμε σχετικά με την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων σας από το Ελληνικό Δημόσιο όπως εκπροσωπείται Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Μήνυμα της υπουργού Παιδείας για την επέτειο της 25ης Μαρτίου.

2020-03-25

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΗΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΕΠΕΤΕΙΟ Στη σημερινή διπλή επέτειο της 25ης Μαρτίου, καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε μια διπλή πρόκληση: την παγκόσμια υγειονομική κρίση λόγω κορωνοϊού και την ασύμμετρη απειλή στα σύνορά μας. Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ανοιχτή Πλατφόρμα e-Τάξη με μαθήματα του 13ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου

2020-03-23