Ημέρα αθλητισμού 12ου Νηπιαγωγείου Γλυφάδας

Μάι 20187

Την Κυριακή 6/5/2018 πραγματοποιήθηκε η καθορισμένη ημέρα αθλητισμού του νηπιαγωγείου μας στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+, “Learning to play and playing to learn” που εκπονούμε αυτή τη χρονιά. Οι αθλητικές δραστηριότητες (πληροφορίες και εδώ) που προετοιμάσαμε στο χώρο του σχολείου μας έλαβαν χώρα στη θέση Πατητήρι της πόλης μας Γλυφάδας. Η περιοχή στο βουνό μας, τον Υμηττό, εξαίρετη με πανέμορφη θέα και τον καιρό σύμμαχο στην εκδήλωσή μας, μολονότι αυτές τις ημέρες είναι πολύ άστατος και απρόβλεπτος.

Το πανό στήθηκε,τα παιδιά μας παρουσίασαν στους γονείς το τραγούδι του προγράμματος για το παιχνίδι “Nice to meet you”και οι αγώνες ξεκίνησαν ανάμεσα στους πάνθηρες και στις καρδούλες.

Οι γονείς έλαβαν τις θέσεις τους ανάμεσα στα παιδιά και τα παιχνίδια ξεκίνησαν.

Οι πάνθηρες πήραν το προβάδισμα και δικαίως νίκησαν.

Δεν γινόταν τέτοια προσπάθεια και αβίαστος ενθουσιασμός να μη βραβευτούν.

Και επειδή ο καθαρός αέρας και η άθληση μας πείνασαν καθίσαμε ευτυχισμένοι ν’απολαύσουμε τα εδέσματα που φέραμε μαζί μας.

από κάτω από: Erasmus+: Learning to play, Το παιχνίδι| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημέρα αθλητισμού 12ου Νηπιαγωγείου Γλυφάδας