Ιούν 201720

Σήμερα Τρίτη 20/6/2017 ,στα πλαίσια ημερίδας που διοργανώθηκε από τη σχολική μας  σύμβουλο κα Ελένη Μουσένα , παρουσιάσαμε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα που παρακολουθήσαμε τη χρονιά αυτή ” Ένα παιδί μεγαλώνει στην αρχαία Αθήνα”. Το πρόγραμμα διοργανώθηκε από τον οργανισμό Νέες Σελίδες και πραγματοποιήθηκε στον πολυχώρο του ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ Στούντιο στην Ακρόπολη.

Όλες οι πληροφορίες περιέχονται στο παρακάτω αρχείο όπως ακριβώς παρουσιάστηκαν στην ημερίδα. Τα βίντεο που ακολουθούν είναι  αυτά που έχουμε  ενσωματώσει στην παρουσίαση μας  και έχουμε δουλέψει κατά τη διάρκεια ανάπτυξης του εκπαιδευτικού προγράμματος  Etwinning : ” Η πόλη μου Αθήνα”.

Περισσότερες πληροφορίες για τις δραστηριότητες του προγράμματος μπορείτε να βρείτε εδώ , εδώ , εδώ  και εδώ.

Ένα παιδί μεγαλώνει στην αρχαία Αθήνα»

από κάτω από: Ε-Twinning ΄΄ Η πόλη μας΄΄, Εκπαιδευτικές επισκέψεις- Παραστάσεις-Παρουσιάσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παρουσίαση του εκπαιδευτικού προγράμματος: “Ένα παιδί μεγαλώνει στην αρχαία Αθήνα”