Διαγωνισμός ΄Υπόθεση…Τίτλου΄

Το Περιβαλλοντικό πρόγραμμα με τίτλο <<Ένα σχολείο πιο  green για μια ζωή πιο clean>> βραβεύτηκε.

Η Επιτροπή που συγκροτήθηκε  για το Διαγωνισμό με θέμα: «Υπόθεση…τίτλου», αναζητώντας τους πιο ευρηματικούς τίτλους, ανάμεσα σε όλα τα προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για το σχ. έτος 2016-2017 αποφάσισε να απονείμει στον τίτλο του προγράμματός μας  το

2ο βραβείο.

Η απονομή των βραβείων έγινε σε ειδική τελετή στην Αγορά Αργύρη, την Τρίτη 4 Απριλίου 2017. Επίσης  οι εκπρόσωποι μαθητές/τριες των περιβαλλοντικών ομάδων που βραβεύτηκαν έδωσαν Συνέντευξη Τύπου που  οργάνωσε η Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης σε συνεργασία με την Ένωση Συντακτών Ημερήσιων Εφημερίδων Πελοποννήσου – Ηπείρου – Νήσων και  συντόνισε η Δημοσιογράφος κα Τσικριτσή Αφροδίτη.

Στην τελετή βράβευσης η Περιβαλλοντική μας ομάδα εκπροσωπήθηκε απο τις μαθήτριες Θεοχαροπούλου Κατερίνα και Τζαμάκου Ιωάννα.