Village Copain Du Monde – Χωριό των φίλων του κόσμου

Για ένα ακόμη καλοκαίρι μαθητές του σχολείου μας θα συμμετέχουν  εντελώς δωρεάν στο Village Copain Du Monde (Χωριό των φίλων του κόσμου) , στα πλαίσια του Προγράμματος “Σχολείο χωρίς Σύνορα” και της συνεργασίας μας με τον Οργανισμό Λαϊκής Αλληλεγγύης Ελλάδας.

Τα παιδιά είναι καλεσμένα από την περιφέρεια της Yvelines (Ιβελίν) του Παρισιού, από τη Γαλλική Οργάνωση Λαϊκή Μέριμνα Γαλλίας (SPF). Το Ιβελίν είναι νοτιοδυτικά του Παρισιού, είναι μια καταπράσινη περιφέρεια με εθνικό Δρυμό.

Οι μαθητές των μεγάλων τάξεων που ενδιαφέρονται να βρίσκονται με τους γονείς τους στο χώρο του σχολείου στην Τρίτη 27-6-2017 και ώρα 11.00 π.μ. για περισσότερη ενημέρωση.

Βράβευση μαθητή της Ε΄ τάξης από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών

Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών  βράβευσε  σε εκδήλωση  μαθητές που αρίστευσαν  στον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικών Δημοτικού 2017 , τη Δευτέρα 19 Ιουνίου 2017 και ώρα 19:00 – 21:00 στο Aegean College, Πανεπιστημίου 17, Αθήνα.

Από το σχολείο μας βραβεύτηκε ο Ψώνης  Αναστάσιος μαθητής της Ε΄ τάξης με το 3ο βραβείο.

Συγχαρητήρια και πάντα επιτυχίες!