Αριστεύσαντες στο Διαγωνισμό των Μαθηματικών

Στις 10 Μαρτίου 2017 πραγματοποιήθηκε ο 11ος Διαγωνισμός «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» για μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών σχολείων της χώρας μας με   στόχο να έλθουν οι μαθητές πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους.Το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνει την τελετή απονομής βραβείων του 11ου Διαγωνισμού «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές της Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γ ΑΘΗΝΑΣΗ βράβευση των μαθητών Ε΄και Στ΄ τάξης θα γίνει το Σάββατο 10 Ιουνίου 2017, στο Αίθουσα του Κ.Υ.ΒΕ. (Εθνάρχου Μακαρίου 1, Περιστέρι) και ώρα 9.00-10.30 π.μ. Παρακαλούνται οι μαθητές να είναι στο χώρο  στην  ώρα τους.

Οι αριστεύσαντες μαθητές του σχολείου μας είναι οι παρακάτω:

ΓΕΡΕΝΤΕΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Ε1
ΓΕΡΟΠΑΠΠΑ ΜΑΡΙΑ Ε1