Ο ΟΑΣΑ στο σχολείο μας με το πρόγραμμα «Γνωρίζω και χρησιμοποιώ τις Αστικές Συγκοινωνίες της πόλης μου»

12

Σας ενημερώνουμε ότι ο Οργανισμός Αστικών Συγκοινωνιών Αθηνών (ΟΑΣΑ), στο πλαίσιο εφαρμογής μέτρων που στοχεύουν στην καλλιέργεια της περιβαλλοντικής συνείδησης και στην ενθάρρυνση της χρήσης των Δημόσιων Συγκοινωνιών, υλοποιεί για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο «Γνωρίζω και χρησιμοποιώ τις Αστικές Συγκοινωνίες της πόλης μου», βάσει του οποίου πραγματοποιούνται  ενημερωτικές παρουσιάσεις, από πεπειραμένα στελέχη του Οργανισμού, σε Δημοτικά και Γυμνάσια του Ν. Αττικής, κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2016-17, σύμφωνα  έγγραφο υπ’ αρ. πρωτ. Φ16/165515/Δ2/6-10-2016 των Τμημάτων Γ΄ των Διευθύνσεων Σπουδών Προγραμμάτων και Οργάνωσης Π.Ε. και Δ.Ε. του ΥΠ.Π.Ε.Θ.                                                         Στα πλαίσια του Προγράμματος Κυκλοφοριακής Αγωγής που εκπονείται στη Γ΄τάξη του σχολείου μας, , έγινε παρουσίαση του προγράμματος από έμπειρα στελέχη του ΟΑΣΑ, για 2η συνεχή χρονιά.