ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-ΠΑΡΕΛΑΣΗ

σημαία

Σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή για τον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου θα γίνει την Πέμπτη 27-10-2016 και ώρα 9.00 π.μ., στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Πετρούπολης, από τους μαθητές της Γ΄τάξης του σχολείου μας.  Μετά το τέλος της εκδήλωσης οι γονείς θα μεριμνήσουν για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών.

Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου ο σημαιοφόρος του σχολείου μας με τους παραστάτες και με τη συνοδεία εκπαιδευτικού, θα παραστούν στη δοξολογία στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου. Η εκπαιδευτικός θα συναντήσει τους μαθητές στον Ναό του Αγίου Δημητρίου στις 9.45΄ π.μ.

Οι μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄ τάξεων, που θα πάρουν μέρος στην παρέλαση, θα συναντηθούν στη στρογγυλή πλατεία στις 10.45΄.

Σε περίπτωση κακοκαιρίας οι γονείς θα ενημερωθούν από την ιστοσελίδα του Δήμου Πετρούπολης για την ακύρωση της παρέλασης.