ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΩΝ Ε΄ΚΑΙ ΣΤ΄ΤΑΞΕΩΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΦΥΣΙΚΗΣ «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ» 2016

fysikh

Την Πέμπτη 17 Μαρτίου οι μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄ τάξεων θα πάρουν μέρος στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών «Αριστοτέλης 2016″.

Για όσους ενδιαφέρονται στο blog μας υπάρχουν τα θέματα προηγούμενων ετών.

anakoinosi_2016

diag_dimotikou_2016

ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Β΄ΤΑΞΗΣ

dontia  Στα πλαίσια του Προγράμματος Αγωγής Υγείας «Γερά δόντια-Όμορφο    χαμόγελο»που υλοποιείται από τις μικρές τάξεις του σχολείου μας , την  Παρασκευή 1 Απριλίου θα λάβει χώρα στην Β΄ τάξη του σχολείου μας,  επίσκεψη οδοντιάτρου της Μ.Υ. Π.Ε.Δ.Υ. Αγίων Αναργύρων της 2ης  Υγειονομικής Περιφέρειας, για ενημέρωση των παιδιών για την στοματική  υγιεινή και για οδοντιατρική εξέταση.

Παρακαλούνται οι γονείς να συμπληρώσουν το έντυπο συναίνεσης το οποίο θα τους αποσταλεί και πρέπει να επιστραφεί μέχρι την Τρίτη 29 Μαρτίου 2016.

Θα δοθεί ενημερωτικό σημείωμα για τους γονείς.

«ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ» – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

εφηβεία  Την Τρίτη 29 Μαρτίου θα λάβει χώρα στις μαθήτριες των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων  του σχολείου μας, επίσκεψη ειδικού  της Μ.Υ. Π.Ε.Δ.Υ. Αγίων Αναργύρων της  2ης Υγειονομικής Περιφέρειας, για ενημέρωση των κοριτσιών ως προς τις  αλλαγές που επιφέρει η εφηβεία στο σώμα τους καθώς και για  θέματα υγιεινής. Θα ακολουθήσει συζήτηση και απαντηθούν ερωτήματα και  απορίες των κοριτσιών.

Παρακαλούμε οι γονείς να συμπληρώσουν το έντυπο συναίνεσης μέχρι την  Παρασκευή  11 Μαρτίου 2016