Υποδοχή μαθητών από τη Γαλλία

Την Τρίτη 20-10-2015 το πρωί στις 8.15΄π.μ. το σχολείο μας σε συνεργασία με το Δήμου Πετρούπολης, το Σύλλογο Λαϊκής Αλληλεγγύης Ελλάδας και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας θα υποδεχτεί μια ομάδα 6 μαθητών από τη Γαλλία στα πλαίσια της αλληλεγγύης και της ανταπόδοσης της φιλοξενίας που εισέπραξαν οι μαθητές του σχολείου μας το καλοκαίρι που βρέθηκαν προσκεκλημένοι για 20 ημέρες στη Γαλλία.

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Στις 6 Μαρτίου 2015 πραγματοποιήθηκε ο 9ος Διαγωνισμός «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» για μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών σχολείων της χώρας μας με  στόχο να έλθουν οι μαθητές πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους. Το σχολείο μας συμμετείχε για 2η σχολική χρονιά.

Το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνει την τελετή απονομής βραβείων του 9ου Διαγωνισμού «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές της Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολείων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γ Αθήνας και Δυτικής Αττικής.

Η βράβευση των μαθητών Ε΄ και Στ΄ τάξης θα γίνει την  Κυριακή  18 Οκτωβρίου 2015 στην Αίθουσα του Κ.Υ.ΒΕ. (Εθνάρχου Μακαρίου 1, Περιστέρι). Οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο βράβευσης στις 14.30΄ .

Από το σχολείο μας βραβεύονται οι παρακάτω μαθητές:

1 ΒΕΡΓΟΥΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ Ε1
2 ΚΟΝΔΥΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΣΤΥΛΙΑΝΗ Ε1
3 ΦΑΣΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ Ε2
4 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤ1
5 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤ2
6 ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΤ2
7 ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΣΤ2
8 ΔΟΥΡΜΟΥΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΤ2
9 ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΤ2
10 ΚΑΡΑΜΑΝΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤ2
11 ΣΦΗΝΙΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤ2
12 ΤΕΡΛΕΓΚΑ ΜΑΡΙΝΑ-ΕΙΡΗΝΗ ΣΤ2

Από το σχολείο μας βραβεύονται οι παρακάτω μαθητές:

1 ΒΕΡΓΟΥΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ Ε1
2 ΚΟΝΔΥΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΣΤΥΛΙΑΝΗ Ε1
3 ΦΑΣΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ Ε2
4 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤ1
5 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤ2
6 ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΤ2
7 ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΣΤ2
8 ΔΟΥΡΜΟΥΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΤ2
9 ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΤ2
10 ΚΑΡΑΜΑΝΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤ2
11 ΣΦΗΝΙΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤ2
12 ΤΕΡΛΕΓΚΑ ΜΑΡΙΝΑ-ΕΙΡΗΝΗ ΣΤ2

Συγχαρητήρια από όλους τους εκπ/κούς του σχολείου μας!