ΜΑΘΗΜΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

ΜΑΘΗΜΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

(YΠΕΥΘΥΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ κ. ΜΑΡΙΑ ΜΑΡ. )

Τετάρτη 1 Ιουνίου 2016:

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ Α ΚΑΙ Β ΤΑΞΗΣ

Αγαπητοί γονείς,

οι μαθητές της Α και Β τάξης ετοίμασαν μια μουσική γιορτούλα για τη λήξη του σχολικού έτους και προσκαλούν όλους τους γονείς την Τρίτη 14 Ιουνίου 2016 και ώρα 11:45 π.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, να την παρακολουθήσουν.

Θα έχετε την ευκαιρία να ακούσετε αγαπημένα τραγούδια και ηχοϊστορίες που έγραψαν οι μικροί μαθητές μας και να τους δείτε να παίζουν τα μουσικά οργανάκια που κατασκεύασαν μόνοι τους!! Οι εκπαιδευτικοί των τάξεων και η δασκάλα της μουσικής κ. Μαρία Μαρ. που επιμελήθηκε τη γιορτή σας περιμένουν όλους με χαρά!!

Πέμπτη 28 Απριλίου 2016:

Οι μαθητές των μεγάλων τάξεων Δ, Ε, Στ έφτιαξαν αυτοσχέδια μουσικά όργανα στο μάθημα της Μουσικής με τη βοήθεια της δασκάλας τους κ. Μαρίας.  Απολαύστε τις ευφάνταστες δημιουργίες τους εδώ.