Σεπ 23

Συνάντηση με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας

Την Τετάρτη 7.15 μμ σας περιμένουμε στην πρώτη συνάντηση με εκπαιδευτικούς για να γνωριστείτε και να ενημερωθείτε για τους στόχους της τάξης του παιδιού σας καθώς και τον τρόπο μελέτης και προετοιμασίας.

Η παρουσία σας θα θέσει τις βάσεις της καλής μας συνεργασίας.

Η Διευθύντρια και το εκπαιδευτικό προσωπικό

Σεπ 12

Ο Αγιασμός του σχολείου μας

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός στο σχολείο μας.

Σας υπενθυμίζουμε ότι το Ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου μας θα λειτουργήσει κανονικά από Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου.

Σεπ 11

Λειτουργία Ολοήμερου Προγράμματος

Tο ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά από τη Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2019. Με τη λήξη του προγράμματος, δηλαδή στις 15.00, τα λεωφορεία θα βρίσκονται στο σχολείο για να παραλάβουν τους μαθητές.

Σεπ 04

Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά

Καλή νέα σχολική χρονιά!

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί στις 8.15 το πρωί. Με τη λήξη του  οι μαθητές θα αναχωρήσουν από το σχολείο, γύρω στις 9.00

Τα λεωφορεία θα βρίσκονται κανονικά στους 5 δρόμους στις 7.55 και θα αναχωρήσουν από το σχολείο στις 9.00

Από την Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά το πρωί και το μεσημέρι τα παιδιά θα σχολάνε 13.15

ΟΛΟΗΜΕΡΟ θα ακολουθήσει ανακοίνωση πότε θα λειτουργήσει.

Ευελπιστούμε αμέσως.

Ιούν 13

Θεατρική παράσταση «Το κουτί της Πανδώρας»

Οι μαθητές της Δ’ και της Στ’ Τάξης του Σχολείου μας παρουσίασαν στο Αρχαίο Θέατρο της Μακύνειας το Σάββατο 8 Ιουνίου 2019 αλλά και στο σχολείο τη θεατρική παράσταση «Το κουτί της Πανδώρας» υπό την επιμέλεια της εκπαιδευτικού Θεατρικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Δήμητρας Μπακοθανάση αλλά και των υπεύθυνων εκπαιδευτικών κ. Νίκης Δαφαράνου και κ. Ευθύμη Αργυράτου! Οι μαθητές μας συγκίνησαν και μας πρόσφεραν ένα μοναδικό θέαμα!! Μακάρι, να δίνονται τέτοιες ευκαιρίες προσέγγισης της τέχνης συχνότερα! Ο καλύτερος τρόπος για να λήξει η σχολική χρονιά! Συγχαρητήρια παιδιά!!!

Ιούν 11

Πρόγραμμα Παρασκευής, 14ης Ιουνίου

Την Παρασκευή, 14 Ιουνίου, τα λεωφορεία θα αναχωρήσουν κανονικά στις 8 παρά 10. Η αναχώρησή τους από το σχολείο θα γίνει στις 9 και 30. Παράδοση τίτλων προόδου 8 με 9 και 30. Ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.

Ιούν 08

Μαθαίνουμε να τρώμε υγιεινά!!!

Στα πλαίσια του προγράμματος του Υπουργείου Παιδείας «Φρούτα στο σχολείο», αλλά και της γενικότερης φιλοσοφίας της υγιεινής διατροφής, επισκέφθηκε το σχολείο μας την Παρασκευή 7 Ιουνίου 2019, Chef που μας έμαθε πως να μαγειρεύουμε και να τρώμε υγιεινά!!!

Ιούν 08

ΑΡΧΑΙΟ ΘΕΑΤΡΟ ΜΑΚΥΝΕΙΑΣ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ!!!

Σας περιμένουμε όλους το Σάββατο 8 Ιουνίου, ώρα 19.00 στο Αρχαίο Θέατρο της Μακύνειας!!! Είμαστε πολύ συγκινημένοι που δίνεται στους μαθητές μας μια τέτοια ευκαιρία!!! Καλή επιτυχία παιδιά!!!

Ιούν 04

Σχολείο κλειστό την Τετάρτη, 5 Ιουνίου

Το σχολείο μας δεν θα λειτουργήσει αύριο Τετάρτη, 5 Ιουνίου, λόγω εκλογών των εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Μαΐ 30

7o Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου