12ο δημοτικό σχολείο Νεάπολης

Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του σχολείου μας!

Καλώς ήλθατε!

Φεβ 20149

Καλώς ήλθατε στην επίσημη ιστοσελίδα του σχολείου μας! Μέσα απ’την ιστοσελίδα αυτή μπορείτε να ενημερώνεστε για τα νέα του σχολείου μας, τις εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται εδώ, καθώς και να βλέπετε τις εργασίες των μαθητών μας.

από κάτω από: Αρχική | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλώς ήλθατε!

Εγγραφές μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-22

Φεβ 202126

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Επικαιρότητα, Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-22

ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΙΣ 15/2/2021

Φεβ 202114

ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΙΣ 15/2/2021

Αγαπητοί γονείς,

Σύμφωνα με απόφαση της περιφέρειας αύριο  Δευτέρα 15/2/2021 τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά λόγω κακοκαιρίας. Θα πραγματοποιηθεί  τηλεκπαίδευση κατά τις μεσημεριανές ώρες σύμφωνα και με το πρόγραμμα που είχατε λάβει την περίοδο που ήταν κλειστά τα σχολεία μας λόγω covid, από τις 14.10  έως 17.20.

Επιπλέον, παρακαλείστε να παρακολουθείτε τις ενημερώσεις του Δήμου μας για τυχόν αλλαγές και παράταση στο κλείσιμο των σχολικών μονάδων.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

από κάτω από: Επικαιρότητα | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΙΣ 15/2/2021

Επαναλειτουργία σχολείου

Ιαν 20218

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ευχόμαστε Καλή Χρονιά, με υγεία  στις οικογένειές σας, δημιουργικότητα και αισιοδοξία.

Τη Δευτέρα 11-1-2021 ξεκινάει η επαναλειτουργία των σχολείων.

Με βάση την εγκύκλιο επαναλειτουργίας  των σχολικών μονάδων και στα πλαίσια της ανάγκης πρόσθετων μέτρων πρόληψης από τον COVID – 19 θα θέλαμε να σας ενημερώσαμε τα εξής:

Η χρήση  μάσκας είναι υποχρεωτική για τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς και το λοιπό προσωπικό καθώς και τους επισκέπτες του σχολείου σε όλους τους εσωτερικούς χώρους του  και στους εξωτερικούς όπου υπάρχει συνωστισμός (όπως κατά την ώρα προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών καθώς και κατά τη διάρκεια των διαλειμμάτων).

Η χρήση  μάσκας δεν είναι υποχρεωτική κατά τη διάρκεια του φαγητού και της γυμναστικής.

Ο κάθε μαθητής θα πρέπει καθημερινά να έχει  μαζί του τουλάχιστον 2 μάσκες, αντισηπτικό διάλυμα, ένα πακέτο χαρτομάντιλα και οπωσδήποτε το κολατσιό και το παγουράκι με το νερό του.

ΠΡΟΣΟΧΗ!

H ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΟΛΩΝ TΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ /ΤΡΙΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΛΟΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ.

Οι μαθητές/τριες θα εισέρχονται στο κτίριο ως εξής:

• Κεντρική είσοδος (Α) :        Α, Β, Γ  τάξεις
  • Παράπλευρη είσοδος (Β) :   Δ, Ε, ΣΤ  τάξεις

Οι μαθητές/τριες θα εισέρχονται στον χώρο του σχολείου φορώντας τη μάσκα τους και θα κατευθύνονται στην αίθουσα διδασκαλίας κατόπιν υποδείξεως των εκπαιδευτικών υπηρεσίας.

Προσέλευση των μαθητών/τριων στις 08:00 – 08:15.

Παρακαλούμε να τηρείτε το πρόγραμμα προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών/τριων και επιβάλλεται η τήρηση των μέτρων ώστε να αποφεύγεται ο συνωστισμός γονέων και κηδεμόνων έξω από τις εισόδους του σχολείου.

Η πρωινή υποδοχή θα λειτουργήσει κανονικά και οι μαθητές/τριες θα εισέρχονται από την είσοδο της  Γληνού (πίσω αυλή).

Αποχώρηση μαθητών/τριων: Α, Β τάξεις στις 13:10 Γ, Δ τάξεις  13:15 Ε, ΣΤ τάξεις 13:20

Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Λόγω της ανάγκης εξαερισμού των αιθουσών παρακαλούμε να φροντίσετε για τον ενδεδειγμένο τρόπο ένδυσης των μαθητών/τριων.

Κατά τα διαλείμματα το κάθε τμήμα θα προαυλίζεται σε συγκεκριμένο χώρο της αυλής, το οποίο ξεχωρίζει με διαγράμμιση.

Απαγορεύεται οι μαθητές/τριες να φέρνουν παιχνίδια ή άλλα προσωπικά αντικείμενα από το σπίτι.

Οι γονείς  και κηδεμόνες θα εισέρχονται στον χώρο του σχολείου κατόπιν ραντεβού και συνεννόησης με τον διευθυντή.

Τηλ. επικοινωνίας 2310 – 623258

Η επικοινωνία με τον εκπαιδευτικό του τμήματος θα γίνεται τηλεφωνικά.

Παρακαλούμε πολύ για την ασφάλεια όλων μας  οι μαθητές/τριες να ελέγχονται καθημερινά  για ενδεχόμενη εμφάνιση συμπτωμάτων πριν την αναχώρησή τους από το σπίτι. Σε περίπτωση εμφάνισης συμπτωμάτων να ενημερώνετε άμεσα το σχολείο.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επαναλειτουργία σχολείου

Χριστουγεννιάτικες Ευχές

Δεκ 202023

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικες Ευχές

Ανακοίνωση για την 26η Οκτωβρίου και την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου

Οκτ 202023

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Επικαιρότητα, Σχολική Ζωή | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση για την 26η Οκτωβρίου και την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου

Παροχή προσωπικών λογαριασμών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Οκτ 20209

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Επικαιρότητα | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παροχή προσωπικών λογαριασμών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Οδηγίες για τους γονείς

Σεπ 202024

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες για τους γονείς

Λίστα με όσα δεν πρέπει να ξεχνάτε!

Σεπ 202014

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Λίστα με όσα δεν πρέπει να ξεχνάτε!
« Παλιότερα άρθρα