Μια απάντηση προς “Η πρώτη τάξη του σχολείου μας στη Δημοτική βιβλιοθήκη”

1. Μια επίσκεψη στη βιβλιοθήκη.

Η πρώτη τάξη μαζί με το δάσκαλό της πήγε μια επίσκεψη στη δημοτική βιβλιοθήκη.

Ξεκινήσαμε το πρωί με τα πόδια από το σχολείο και η πρώτη στάση ήταν στο τζαμί της πόλης. Εκεί βγάλαμε φωτογραφίες και συνεχίσαμε να περπατάμε δίπλα στο ποτάμι.

Επιτέλους φτάσαμε! Εκεί μας περίμενε ένας ευγενικός κύριος που μας μίλησε για τα βιβλία και τη λειτουργία της βιβλιοθήκης.

Είδαμε αρκετά βιβλία και πήραμε κάρτα δανεισμού. Μας άρεσε πολύ το αρχείο με τις εφημερίδες.

Μετά φύγαμε και πήγαμε στο κέντρο της πόλης για να ξεκουραστούμε και να φάμε κάτι.

Στο τέλος είδαμε το μνημείο με τους αγωνιστές της αντίστασης, βγάλαμε και εκεί φωτογραφίες και χαρούμενοι γυρίσαμε στο σχολείο μας.

Αφήστε μια απάντηση