Άρθρα: 29 Φεβρουαρίου, 2016

photos 003a

Την Πέμπτη 25/02/2016 πραγματοποιήθηκε   εκπαιδευτική επίσκεψη των  μαθητών των Α΄και Β΄ τάξεων στο Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών.Εκεί οι μαθητές  παρακολούθησαν την εκπαιδευτική δράση με θέμα «Το ταξίδι της φωνής».Οι μαθητές γνώρισαν  τα μέσα επικοινωνίας και τηλέφωνα παλαιότερων εποχών.

photos 110a

Την Πέμπτη 25-02-2016 το Σχολείο μας  πραγματοποίησε  εκπαιδευτική επίσκεψη όλων των μαθητών του Σχολείου στα γηπεδάκια  «Δαβουρλή». Σκοπός της επίσκεψης  ήταν  να έρθουν οι μαθητές σε επαφή με το άθλημα του ποδοσφαίρου  και να το προσεγγίσουν μέσα στο φυσικό του χώρο.

photos 142a

Την Κυριακή 28-2-2016 οι μαθητές της Ε΄ Τάξης του 11ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών  «Παναγιώτης Κανελλόπουλος» παρουσίασαν τη θεατρική παράσταση «Η Δόνα Τερηδόνα» στην   Παπαχαραλάμπειο αίθουσα της Ναυπάκτου. Το κείμενο της παράστασης ήταν μια διασκευή του ομώνυμου έργου   του διακεκριμένου συγγραφέα μας Ευγένιου Τριβιζά ,  από τη θεατρολόγο του Σχολείου την κ. Τέτα Ζέρβα ,η […]