Άρθρα: 18 Μαΐου, 2014

DSCN0140

Οι μαθητές της Β΄ Τάξης με τη δασκάλα τους την κ. Ευγενία Μίντζα  μάζεψαν τους καρπούς από τις φραουλιές που είχαν φυτέψει τον προηγούμενο μήνα στα παρτέρια της αυλής  μας.Η δραστηριότητα αυτή έγινε στο πλαίσιο περιβαλλοντικού προγράμματος που υλοποιείται κατά τη φετινή σχολική χρονιά στη συγκεκριμένη Τάξη.Οι μαθητές χαρούμενοι γεύτηκαν  το αγαπημένο τους  φρούτο!!!

Την Παρασκευή 9 Μαΐου 2014 οι μαθητές των Ε και   Στ Τάξεων   επισκέφθηκαν το Πλανητάριο στην Αθήνα . Σκοπός της διδακτικής αυτής εκδρομής  ήταν η γνωριμία των μαθητών με τους πλανήτες μέσα από τρισδιάστατο πρόγραμμα που  παρακολούθησαν  .

DSCN0094

Την Τρίτη 13 Μαΐου 2014 όλοι οι μαθητές του Σχολείου μας επισκέφθηκαν  το Πανεπιστήμιο  Πατρών. Οι μαθητές των Β,Γ, Δ και Στ Τάξεων επισκέφθηκαν  το Μουσείο Ζωολογίας του Βιολογικού Τμήματος. Οι μαθητές των Α και Ε  Τάξεων  επισκέφθηκαν το Τμήμα Γεωλογίας. Οι μαθητές μας έφυγαν με τις καλύτερες εντυπώσεις από την αναλυτική ξενάγηση των υπευθύνων […]