Απρ 13

Οι μικροί μας δημοσιογράφοι

Εικόνα0049

Την Παρασκευή 12 Απριλίου 2013οι μαθητές τωνΕ΄και Στ΄Τάξεωνπήραν συνέντευξη από τον κ. Βασίλειο Μπεκίρη, πρώην Υφυπουργό Παιδείαςκαι τον κ. Παύλο Μαρινάκη ,Δικηγόρο και Συγγραφέα.

Οι ερωτήσεις που έκαναν οι μαθητές είχαν επίκεντρο τον Διανοούμενο Πολιτικό Παναγιώτη Κανελλόπουλοτου οποίου την επωνυμία έχει το Σχολείο μας.

Σκοπός της συνέντευξης ήταν η γνωριμία του Παναγιώτη Κανελλόπουλου μέσα από την μαρτυρία δύο ανθρώπων που τον έζησαν από κοντά, προκειμένου η απόδοση της εκδήλωσης – αφιερώματος που ετοιμάζουν οι μαθητές μας για τον Παναγιώτη Κανελλόπουλοτην προσεχή Δευτέρα 22 Απριλίου 2013 να είναι όσο το δυνατό καλύτερη.

Αξίζει να τονίσουμε πως οι ερωτήσεις που έκαναν οι μαθητές μας ήταν εύστοχες και δείχνουν την καλή προετοιμασία που είχαν κάνει με τους δασκάλους τουςτην κ. Ουρανία Νικολάου και τον κ. Αλέξιο Τσουραπάκη.

Εικόνα0045 Εικόνα0046 Εικόνα0047 Εικόνα0049