Φεβ 13

Πλοήγηση με ασφάλεια στο διαδίκτυο

Την Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου 2013, στις 11.30 π.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του 11ου Δημοτικού Σχολείου  Πατρών, η Δ/ντρια Μαρία Πολυδώρου και ο Σύλλογος  Διδασκόντων διοργάνωσε μια  ενημερωτική  συνάντηση  αφιερωμένη στην Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου για μαθητές ,εκπαιδευτικούς και γονείς .

Ομιλητής  ήταν  ο  Σχολικός  Σύμβουλος  Πληροφορικής  κ. Θεόδωρος  Μπίρμπας. Μετά το τέλος της εισήγησης  ακολούθησε συζήτηση για τους τρόπους προστασίας των παιδιών   στο διαδίκτυο. Οι μαθητές έθεσαν ερωτήματα και έλυσαν πολλές απορίες τους .Στην εκδήλωση ,εκτός των μαθητών και εκπαιδευτικών, παραβρέθηκαν ο Σχολικός σύμβουλος της 5ης Περιφέρειας κ. Ηρακλής Αγγελόπουλος, το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων  και αρκετοί γονείς .