Άρθρα: 6 Φεβρουαρίου, 2013

Οι μαθητές του Δ1 Τμήματος  επισκέφθηκαν την Τρίτη 29-01-2013 το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής και έκαναν πράξη όλους τους κανόνες του Κ.Ο.Κ. οδηγώντας τα μικρά οχήματα και ποδήλατα του Πάρκου .Η επίσκεψη αυτή πραγματοποιήθηκε  σε συνέχεια ανάλογου Προγράμματος Αγωγής Υγείας που είχε υλοποιήσει το συγκεκριμένο Τμήμα το προηγούμενο σχολικό έτος.

Τη Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013 οι μαθητές μας παρακολούθησαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου τη παράσταση του Θεάτρου Σκιών : «Ο Αετός του Ολύμπου».Στην αρχή της παράστασης έγινε μια εισαγωγή για την ιστορία του Θεάτρου Σκιών, την τεχνική και παρουσιάστηκαν οι πιο γνωστοί ήρωες .Οι μαθητές μας χάρηκαν και καταχειροκρότησαν την παράσταση.

Το Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013,το απόγευμα 18.00-19.30 , οι μαθητές της Γ΄ Τάξης και του  Δ1΄Τμήματος επισκέφθηκαν την έκθεση για τα 18 χρόνια του Πατρινού Καρναβαλιού των παιδιών, στην αίθουσα Αίγλη ,στη veso mare.Εκεί  συμμετείχαν σ΄ ένα παιχνίδι –περιήγηση στην έκθεση, ειδικά σχεδιασμένο για μαθητές Δημοτικού Σχολείου. Διασκέδασαν χορεύοντας με αποκριάτικη μουσική ,έπαιξαν με χαρτοπόλεμο […]