Άρθρα: 2 Νοεμβρίου, 2012

Ο σημαιοφόρος μας ,Άγγελος Παυλόπουλος κρατώντας ψηλά τη Γαλανόλευκη και με καμαρωτό βήμα εκπροσώπησε το Σχολείο μας στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου.

Οι μαθητές της Στ΄ Τάξης μετά τη γιορτή για την Εθνική μας Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 , με τον σημαιοφόρο και τους παραστάτες πήραν μέρος στην εκδήλωση του Δήμου για απόδοση φόρου τιμής στους νεκρούς από τον πρώτο βομβαρδισμό  μπροστά από την Αγγλικανική Εκκλησία.

Την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2012,οι μαθητές της  Α΄Τάξης με τη Δασκάλα τους την κ. Ευγενία Μίντζα και οι μαθητές των  Β1 και Β2 ΄ Τάξεων με τις Δασκάλες τους, την κ. Παρασκευή Νεστοράτου και την κ. Μαρία Παπαχριστοπούλου παρουσίασαν τη γιορτή για την Εθνική μας Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.Υπεύθυνη της χορωδίας μας ήταν η […]