ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΕΣ

Για το φετινό Πάσχα οι μαθητές της Ε’ τάξης και των δυο σχολείων διοργάνωσαν ένα μικρό παζάρι για ένα μεγάλο σκοπό. Έφτιαξαν λαμπάδες, αυγουλάκια, κηροπήγια, κουλουράκια, γλειφιτζούρια και άλλες όμορφες  πασχαλινές κατασκευές .

Την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2017 έστησαν τους πάγκους τους στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Οι υπόλοιποι μαθητές των σχολείων επισκέφτηκαν την έκθεση και με ενθουσιασμό ενίσχυσαν με τις αγορές τους το σκοπό του παζαριού.

Όλα τα έσοδα θα προσφερθούν στο οικοτροφείο θηλέων Αγίας Παρασκευής “Η Αγία Φιλοθέη”.

Ευχαριστούμε από καρδιάς μικρούς και μεγάλους για την προσφορά τους.

IMG_2164

Οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης του 11ου Δημ. Σχολείου πέρασαν δημιουργικές ώρες φτιάχνοντας ξεχωριστές  λαμπάδες με τη βοήθεια της δασκάλας τους , Αθηνάς Καρακίτσιου και της κας Κικής Οικονομίδη, μητέρα της τάξης, την οποία ιδιαιτέρως ευχαριστούμε.

IMG_20170330_125511

Η Διευθύντρια του σχολείου Ραλλού Σερετέλλη και το εκπαιδευτικό προσωπικό ευχόμαστε σε όλους να έχουμε ένα όμορφο, ανέφελο και χαρούμενο Πάσχα!