Παραδοσιακά κάλαντα από τους μαθητές/τριες της Δ΄τάξης

p1010495Μία ζεστή  και γεμάτη από χαρούμενες νότες βραδιά  περάσαμε  χθες Κυριακή 18 Δεκεμβρίου στο   Συνεδριακό Κέντρο της Μεταμόρφωσης, όπου οι μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης και των δύο σχολείων μας, τραγούδησαν  εξαιρετικά, παραδοσιακά κάλαντα από όλη την Ελλάδα.

Η αίθουσα ήταν ασφυκτικά γεμάτη με παιδικές χορωδίες και γονείς από τους Δήμους  Ν. Ιωνίας, Ν. Ηρακλείου, Χαλανδρίου, Μεταμόρφωσης και φυσικά Αγ. Παρασκευής με εκπροσώπηση από τους υπέροχους μαθητές της Δ΄ τάξης.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας , στους γονείς τους και φυσικά στις δασκάλες μας της Μουσικής που δίδαξαν τα τραγούδια κ. Κατερίνα Μητρούση και κ. Μάρθα Παπαδοπούλου.

ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΧΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ.