Εξ Αποστάσεως…Επαφή!!!

Αγαπητοί μας γονείς …  Αγαπημένα μας παιδιά!!!

Ελπίζουμε να είστε ΟΛΟΙ καλά, υγιείς και δυνατοί.

Μετά από τόσες μέρες  που έχουμε να τα πούμε, η σκέψη μας είναι κοντά σας, έστω κι αν δεν έχουμε άμεση επαφή.

Τις τελευταίες εβδομάδες  ζούμε μια  ιδιόρρυθμη κατάσταση, που δεν ήμασταν  προετοιμασμένοι. Χωριστήκαμε χωρίς να καλημερίσουμε τις μέρες μας…

Σκεφτήκαμε λοιπόν  ότι η τεχνολογία, μπορεί να γίνει ένα σωστό εργαλείο, επαφής έστω κι εξ αποστάσεως.

Σκοπός μας, η επικοινωνία μεταξύ εκπαιδευτικών, γονέων και παιδιών!

Γι’ αυτό ενεργοποιήσαμε το Blog μας, ώστε να γίνει το μέσο να καλύψουμε την χωρική και χρονική απόσταση που μας χωρίζει.

Σε μια προσπάθεια επικοινωνίας και εξ αποστάσεως επαφής μαζί σας, λόγω συνθηκών, θα χρησιμοποιήσουμε τα e-mail που μας στείλατε, ώστε να σας ενημερώνουμε  για ό,τι αφορά το σχολείο μας .

Σας ενημερώνουμε, όπως θα ακούσατε ήδη από τα ΜΜΕ,  ότι τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά έως 10 Απριλίου.

Σας κατανοούμε απόλυτα και σας ευχόμαστε καλή δύναμη, υπομονή και κουράγιο.

Εμείς θα προσπαθήσουμε να βρούμε τρόπους να απαλύνουμε το βάρος  των ημερών, όσο πιο καλά μπορούμε. Επειδή αυτή η επικοινωνία είναι σε πειραματικό στάδιο και για πρώτη φορά σε χρήση, όποιο πρόβλημα ή απορία προκύψει, παρακαλώ να μας ενημερώσετε.

Να επισκέπτεστε το blog μας στη διεύθυνση:  https://blogs.sch.gr/10nipele/  συχνά και να ενημερώνεστε ή να αφήνετε όποιο σχόλιο ή απορία θέλετε στο mail:

mail@10nip-elefth.thess.sch.gr

Να μην ανησυχείτε, να είστε αισιόδοξοι, να ακολουθείτε  τις οδηγίες των ειδικών και  όλα θα πάνε καλά. Ελπίζουμε σύντομα να βρεθούμε από κοντά!

Οι Νηπιαγωγοί σας!

Μια σκέψη στο “Εξ Αποστάσεως…Επαφή!!!